Stavba domu není jen o domě

Stavba domu je snem mnoha lidí. Někteří se rozhodnou že si dům postaví sami na základě jejich individuálního projektu od architekta, ale někteří raději stavbu domu vloží do rukou jednotlivých řemeslníků. Najde se i poměrně velké procento lidí, kteří realizaci stavby nechají na stavební firmě. Ta nabízí jednotlivé dílčí práce a nebo zhotovení kompletně celého domu na klíč. Je na vás kterou variantu si vyberete, každá má svoje klady i zápory. U stavby svépomocí je problémem to, že vám zabere opravdu všechen volný čas. Pokud chodíte běžně do práce, budete trávit téměř všechno volno právě na stavbě, a to se může negativně projevit nejen na vašem zdravotním stavu, ale i na vašem partnerském životě.

zeď a plot

Stavba domu začíná koupí pozemku. Některé pozemky jsou krásně rovné a stavba domu je tak díky tomu jednoduchá a rychlá. Jsou ale i lidé kteří mají svažitější pozemky, a ti mají výstavbu poměrně těžší, protože stavba domu ve svahu je vždycky technicky i finančně náročnější. Každý pozemek by měl jít odlišit od ostatních už na první pohled, a od toho máme ploty.

plot u domu

Jenže finančně šly všechny materiály a tím i stavby hodně nahoru, a tak mnoha lidem nezbývají na plot peníze. Volí proto dočasná řešení v podobě klasického plotu jaký známe od svých rodičů. V současní době pronikly módní trendy nejen do stavby domu, kdy můžeme vidět že zrovna frčí bungalovy, ale i do plotů. Kdo chce mít hezký nejen dům ale i jeho okolí, vybírá si takový plot, který bude ozdobou jeho domu. Takové jsou například betonové ploty. Realizují se na zakázku, a na výběr je z mnoha druhů betonu. Jednotlivé díly se dají dokonce kombinovat třeba se dřevem a plot tak vypadá velice hezky. Co je ale nejpopulárnější plot? Zcela jistě nejoblíbenější, ale také nejdražší, je gabionový plot, kdy se do drátěné konstrukce vsypávají kameny. Jaký plot bude zdobit váš dům?¨