Kde máte trvalý pobyt?

Každý z nás musí mít někde nahlášené trvalé bydliště. I bezdomovci jsou nahlášení k trvalému pobytu a to na Obecním úřadě. Je to důležité pro případy, že vám nějaká státní instituce potřebuje doručit důležitý dokument, ale třeba i různá předvolání apod. Pokud máte trvalé bydliště nahlášené na Obecním úřadě, máte jednu velkou nevýhodu, pokud vám přijde nějaká pošta, úřad ji převezme a vám běží doba, během které musíte na zásilku reagovat, jenže pokud se nechodíte na úřad ptát, nedozvíte se, že vám na úřadě leží důležitý dokument nebo obsílka. Pošle-li vám obsílku např. soud, má se zásilka za převzatou a pokud se třeba jedná o odvolání v soudním případě, můžete lehce dobu pro odvolání promeškat.

adresa

Je tady však jedno řešení, které vyřeší situaci. Můžete si pořídit trvalé bydliště na adrese firmy Profisídla a oni vám při každé vaší korespondenci dají vědět, že máte u nich převzatou poštu. Dokonce vám ji mohou naskenovat a odeslat e-mailem, pokud si nemůžete pro ni přijít osobně. Pořídit si trvalý pobyt Ostrava na tzv. virtuální adrese není nic nezákonného. Můžete využívat pouze poštovní schránku, ale můžete i využívat salónek k obchodním schůzkám. Adresa trvalého bydliště nemusí být shodná s adresou, kde skutečně bydlíte. Ale máte povinnost nějakou adresu mít nahlášenou, protože podléhá evidenci, i když už není povinnost mít ji uvedenou v občanském průkazu.

poštovní zásilky

Mohou být nejrůznější životní situace, kdy nebydlíme tam, kde si můžeme nahlásit trvalý pobyt. Pokud nechcete mít adresu trvalého pobytu nahlášenou na vašem Obecním úřadě, můžete využít firmu Profisídla a nebudete si připadat jako bezdomovci. Důležité je, abyste kontrolovali korespondenci, která na danou adresu fyzicky přijde. Zrušil vám vlastník bytu trvalý pobyt? Okamžitě se musíte přihlásit někde jinde a Profisidla jsou tu pro vás.