Také se vám občas stává, že si obléknete své oblíbené sportovní tepláky, a jakmile se s nimi párkrát předkloníte k zemi, vyleze vám z nich zadnice, protože vám nedostačuje upnutí tepláků v pase? Anebo pokud je příliš povolíte, začnou se vám při chůzi sesouvat k zemi, což je velmi nepříjemné, pokud zrovna máte obě ruce plné nákladu, a hrozí, že se brzy octnete na chodníku s tepláky pod koleny a pouze ve spodním prádle?
Takovéto momenty zažívají lidé s tepláky zapínanými v pase na tkaničku. Anebo na dvě či dokonce tři tkaničky. Jenže problém nespočívá v počtu tkaniček, ale v samotném principu, protože tkanička pouze pas stáhne ve velmi tenkém bodě, zatímco vy potřebujete upnutí v širokém souvislém pásu, podobně, jak to umožňují široké opasky, a toto vám ani soustava tří tkaniček nezajistí.
Právě proto se někteří vynalézaví jedinci soustředili na zapínání v pase na suchý zip. Můžete si jej velice snadno zhotovit i vy, stačí vám k tomu široký pruh suchého zipu za pár korun, který našijete zepředu nebo z boků na tepláky tak, aby je bylo možné upínat v celé šíři zipu, řekněme třeba v šíři pěti centimetrů. Takovéto upnutí bude jednak velice dobře držet v pase, a pak jej můžete také podle potřeby jedním rychlým hmatem povolit nebo přitáhnout, například podle toho, zda jste právě snědli vydatný oběd, anebo naopak vydáváte energii při sportu.
Upínání oděvů na suchý zip https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/suche-zipy je poměrně často rozšířené u některých výrobců outdoorového oblečení a dalšího vybavení, jako jsou bundy, spacáky, batohy nebo obuv. Tímto způsobem si pak doma můžete vylepšit prakticky jakýkoli kus oblečení a nemusíte jej vyhazovat nebo někomu darovat jen proto, že výrobek nesplnil vaše očekávání kvůli systému zapínání. Výhodou suchého zipu je to, že je levný a dobře dostupný, a že se jedná o velmi spolehlivý a pevný zapínací systém.